O nas

Historia klubu

      Historia klubu sięga początku lat 90. Właśnie w tym czasie powstała w Jarosławiu sekcja Klubu Dalekowschodnich Sztuk Walki „Triada” Rzeszów, którą prowadził instruktor kickboxingu Artur Rejment (1 DAN) wraz z asystenetem, obecnie szefem strefy południowej Jerzym Bassą. Decyzją władz klubu postanowiono rozszerzyć działalność o miejscowości Jarosław, Przeworsk, Łańcut i Przemyśl.

      W Jarosławiu asystentem został Ireneusz Szegda, który pomagał w prowadzeniu zajęć. Po około 4 latach sekcja KDSW przestała istnieć, a na jej miejsce Ireneusz Szegda utworzył Ośrodek Sztuk i Sportów „Samuraj” Jarosław. W tym czasie klub funkcjonował wyśmienicie, trenowało wielu wspaniałych zawodników, którzy osiągali znaczące sukcesy na arenie krajowej. Przyszedł czas, że Ireneusz rozpoczął studia w Rzeszowie i klub zawiesił działalność w Jarosławiu, lecz w dalszym ciągu funkcjonował w Rzeszowie.

     Schedę po Irku przejął wieloletni zawodnik klubu Jacek Bronowski. Początkowo pod nazwą OSiS „Samuraj”, która w 2004 roku została zamieniona na Jarosławskie Stowarzyszenie Kickboxingu. Był to trudny czas zmian, który zaowocował wieloma osiągnięciami na szczeblu lokalnym i krajowym. Podobnie jak Ireneusz, Jacek również rozpoczął studia i przeniósł się do Rzeszowa.

    Po raz kolejny kickboxing w Jarosławiu zamarł. W jego miejsce pojawił się thai boxing prowadzony przez zawodowego mistrza świata  Franciszka „Flesh” Pawlaka. Thai boxing istniał około 3 lata. W tym okresie trenowało wielu zdolnych młodych chłopaków, jednak nie mieli możliwości sprawdzić swoich umiejętności w rywalizacji sportowej.

     Po ukończeniu studiów Jacek Bronowski ponownie zaczął prowadzić zajęcia z kickboxingu. Do czerwca 2011 klub JSK prężnie działał, a zawodnicy brali udział w wielu różnych imprezach pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Od września 2011 klub przyjął nową nazwę – Klub Sportów Walki „Sokół” Jarosław, co zapowiadało kolejny, równie owocny, etap działalności.

   Do tej pory mamy na koncie wyszkolenie między innymi Mistrza Świata WAKO w formule full contact - Mateusza Kubiszyna, wielu Mistrzów Polski oraz zdobywców Pucharów europejskich.

     Stale się rozwijamy i szkolimy, aby równie dobrze szkolić rzesze młodych ludzi.

 

 

Trenerzy
Jacek
Bronowski

-mgr wychowania fizycznego i rehabilitacji UR -licencjonowany trener II klasy Polskiego Związku Kickboxingu -instruktor boksu i akrobatyki sportowej -były Mistrz Polski w kickboxingu i all style karate -nauczyciel wychowania fizycznego i rehabilitant w szkole -twórca KSW Sokół Jarosław -laureat nagróg Ministra Sportu, Marszałaka Województwa oraz Burmistrza Miasta Jarosławia za wyspokie osiągnięcia sportowe zawodników -uczestnik szkoleń i seminariów doskonalących warsztat pracy trenera sportów walki

Damian
Biały

Ireneusz
Szegda

- trener II klasy w kickboxingu, - egzaminator i sędzia PZK-b - instruktor nurkowania, - medalista turniejów w kickboxingu, boksie i karate - mgr wychowania fizycznego i rehabilitacji

Marcin
Jaworski